Vásárlási segédlet

Vásárlási segédlet

A weboldal üzemeltetője a honlapon kizárólag a feltüntetett árucikkeket forgalmazza.A vásárlás részletes leírása a megfelelő menüpontokban található.Az üzemeltető erre a tevékenységére vonatkozó valamennyi törvényi előírást betart, ígykülönösen a természetes személyek személyes adatai védelméről és az adatok szabadáramlásáról az Európai Parlament és a Tanács (EU) 2016/679 rendeletét, afogyasztóvédelemről szóló 1997. évi CLV. törvényt, a távollevők között kötött szerződésekrőlszóló 17/1999. (II. 5.) Korm. rendeletet, az információs önrendelkezési jogról és azinformációszabadságról szóló 2011. évi CXII. törvényt, továbbá az elektronikus kereskedelmiszolgáltatások, valamint az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások egyeskérdéseiről szóló 2001. évi CVIII. törvény ide vonatkozó előírásait.

Vásárlási szerződésA honlapon történt elektronikus rendelés leadásával a jelen dokumentumban leírt feltételek szerint vásárlási szerződés jön létre az üzemeltető és a rendelést leadó magánszemély vagy cég között.A megrendelő a vásárlás befejezésekor adja meg adatait, az üzemeltető ezen adatok alapján teljesít és állítja ki a számlát. Az üzemeltető a vásárlás számláját PDF formátumban, e-mailmellékletként küldi el a megrendelő megadott e-mail címére. A hibás vagy hamis adatokmegadásából származó károkért minden felelősség a megrendelőt terheli. A felhasználó a vásárlás feltételeinek elfogadását és adatkezelési hozzájárulását a weboldalontalálható és kifejezetten erre szolgáló üres checkbox szándékos kipipálásával teheti meg.

Adatkezelés Az Adatkezelés menüpontban részletesen tájékozódhat adatai kezeléséről, de itt is közöljük,hogy az üzemeltető a megrendelő adatait csak a megrendelés teljesítése érdekében és csak aszükséges mértékben használja fel.A megrendelőt itt is tájékoztatjuk, hogy a vásárlás egyik feltételeként a megrendelésről kiállítottszámlát PDF formátumban, e-mail mellékletben küldjül el részére.

Felelősség A honlapon kizárólag az eladásra kínált termékek találhatóak, ezért cask rendeltetésszerű használata alkalmas a kívánt eredmény elérésére. Az üzemeltető a megvásárolt terékek nem rendeltetésszerű felhasználásával kapcsolatos következményekért semmilyen mértékű felelősséget nem vállal.

Vásárlás folyamata

A termék kiválasztása:

Az “áruház” oldalon egyszerűen rá kell kattintani a kiválasztott termék képre, ami után meg lehet adni a szükséges paramétereket. (szín, méret, darabszám)

Ezután a  “Kosárba teszem” gombra kattintva a termék már az Ön kosarában is van. Amennyiben további termékeket szeretne vásárolni, úgy vissza kell térnie az “Áruház” oldalra és újból kiválasztani a következő terméket, az előbb leírtak alapján. Amennyiben nem szeretne több terméket vásárolni, abban az esetben a “Kosár” feliratú gombra kattintva jut el a vásárlás folytatásához. Itt ki kell választani a szállítás módját, így a termék ára és a szállítási költség összesítve jelenik meg.

Ezután a “Tovább a pénztárhoz” gombra kattintva lehet a fizetés módját kiválasztani, amelyek lehetnek bankkártyaás fizetés, közvetlen banki átutalás és utánvétes fizetés is. A termék cask abban az esetben kerül küldésre, amennyiben a fizetendő összeg a RENOVA-TEAM Kft. megjelült számlájára megérkezik, kivéve utánvétes fizetés esetén, ahol az MPL munkatársánál lehet kifizetni a vásárolt terméke/ket.

A pénztár oldalo bal oldalán kötelezően meg kell adni a számlázási adatokat, amelyek az automatikusan kitöltött számlán a vevő oldalon fog szerepelni. A helytelen adatokért a weboldal üzemeltetője nem vállal felelősséget.

A általános szerződési feltételek elolvasása után és a checkbox kipipálását követően lehet a “Megrendelés elküldése” gombra kattintani, ami után egyéb teendőlye nincs. A rendszer automatikusan válasz e-mailt küld a megadott címre. Amennyiben nem kapja meg azonal a válasz e-mailt, kérem a “kapcsolat” menüpont alatt található telefonos, vagy e-mail elérhetőségünkön jelezze felénk.

Kérdések és válaszok internetes kártyás fizetésről

KÁRTYAELFOGADÁS

Milyen típusú kártyákkal lehet fizetni?

A VISA és az Mastercard dombornyomott kártyáival, ill. egyes VISA Electron kártyákkal. A VISAElectron kártyák interneten történő használatának lehetősége a kártyát kibocsátó banktól függ.A CIB által kibocsátott VISA Electron típusú bankkártya használható interneten történővásárlásra.

Mely bankok kártyái alkalmasak internetes fizetésre?

Minden olyan VISA és Mastercard/Maestro kártya, mely internetes fizetésre a kártyakibocsátóbank által engedélyeztetve lettek, valamint a kifejezetten internetes használatra hivatottwebkártyák.

Lehet-e vásárlókártyákkal fizetni?

Hűségpontokat tartalmazó, kereskedők/szolgáltatók által kibocsátott pontgyűjtő kártyákkal nem

lehet interneten fizetni.

Lehet-e co-branded kártyákkal fizetni?

Bármilyen olyan co-branded kártyával lehetséges fizetni, mely internetes fizetésre alkalmasMasterCard vagy VISA alapú kártya.

FIZETÉS FOLYAMATA

Hogyan működik az online fizetés banki háttérfolyamata?

A vásárló a kereskedő/szolgáltató internetes oldalán a bankkártyás fizetési mód választásátkövetően a fizetést kezdeményezi, melynek eredményeként átkerül a Bank biztonságoskommunikációs csatornával ellátott fizetőoldalára. A fizetéshez szükséges megadnikártyaszámát, lejárati idejét, és a kártya hátoldalának aláíráscsíkján található 3 jegyűérvényesítési kódot. A tranzakciót Ön indítja el, ettől kezdve a kártya valós idejűengedélyezésen megy keresztül, melynek keretében a kártyaadatok eredetisége-, fedezet-,vásárlási limit kerül ellenőrzésre. Amennyiben a tranzakció folytatásához minden adat megfelel,a fizetendő összeget számlavezető (kártyakibocsátó) bankja zárolja a kártyáján. Az összegszámlán történő terhelése (levonása) számlavezető banktól függően néhány napon belülkövetkezik be.

Miben különbözik az internetes kártyás vásárlás a hagyományostól?

Megkülönböztetünk kártya jelenlétével történő (Card Present) és kártya jelenléte nélküli (Cardnot Present) tranzakciókat. A Card Present tranzakció POS terminál eszköz segítségéveltörténik. A kártya lehúzását és a PIN kód beütését követően a terminál kapcsolatba lép akártyabirtokos bankjával, az engedélyező központon keresztül, és a kártya típusától, illetve akártya kibocsátójától függően a VISA vagy MasterCard hálózaton keresztül. Itt megtörténik azérvényesség és fedezetvizsgálat (authorizáció). Az előbbi útvonalon visszafelé haladva a POSterminál (illetve a kereskedő) megkapja a jóváhagyást vagy elutasítást. A vásárló aláírja abizonylatot. A Card not Present olyan tranzakció, melynek lebonyolításakor a bankkártyafizikailag nincs jelen. Ide tartoznak a levélben, telefonon, illetve az elektronikus úton (internet)lebonyolított tranzakciók, amelyek esetében a vásárló (kártyabirtokos) a tranzakciót biztonságos(128 bites titkosítású) fizetőoldalon bekért kártyaadatok megadásával indítja. A sikerestranzakcióról Ön kap ún. engedélyszámot, mely megegyezik a papír alapú bizonylaton találhatószámmal.

Mit jelent a foglalás?

A tranzakciót a bank tudomására jutásakor azonnal foglalás (zárolás) követi, hiszen a tényleges

terheléshez előbb a hivatalos adatoknak be kell érkezniük, mely néhány napot igénybe vesz ésaz alatt a vásárolt összeg újra elkölthető lenne. Ezért a foglalással a levásárolt vagy felvettpénzt elkülönítik, foglalás alá teszik. A foglalt összeg hozzátartozik a számlaegyenleghez, azazjár rá kamat, de még egyszer nem költhető el. A foglalás biztosítja azon tranzakciókvisszautasítását, melyre már nincs fedezet, noha a számlaegyenleg erre elvben méglehetőséget nyújtana.

SIKERTELEN FIZETÉSEK ÉS TEENDŐK

Milyen esetben lehet sikertelen egy tranzakció?

Általában a kártyát kibocsátó bank (tehát ahol az ügyfél a kártyát kapta) által el nem fogadottfizetési megbízás; de bankkártya használat esetében ez lehet olyan okból is, hogy távközlésivagy informatikai hiba miatt az engedélykérés nem jut el a kártyát kibocsátó bankhoz.

Kártya jellegű hiba

A kártya nem alkalmas internetes fizetésre.- A kártya internetes használata számlavezető bank által tiltott.- A kártyahasználat tiltott.- A kártyaadatok (kártyaszám, lejárat, aláíráscsíkon szereplő kód) hibásan lettek megadva.- A kártya lejárt.

Számla jellegű hiba

Nincs fedezet a tranzakció végrehajtásához.- A tranzakció összege meghaladja a kártya vásárlási limitét.

Kapcsolati jellegű hiba

A tranzakció során valószínűleg megszakadt a vonal. Kérjük, próbálja meg újra.- A tranzakció időtúllépés miatt sikertelen volt. Kérjük, próbálja meg újra.

Technikai jellegű hiba

Amennyiben a fizetőoldalról nem tért vissza a kereskedő/szolgáltató oldalára, a tranzakciósikertelen.- Amennyiben a fizetőoldalról visszatért, de a böngésző ‘back’, ‘reload’ illetve ‘refresh’segítségével visszatér a fizetőoldalra, tranzakcióját a rendszer biztonsági okokbólautomatikusan visszautasítja.

Mi a teendő a fizetési procedúra sikertelensége esetén?

A tranzakcióról minden esetben generálódik egy tranzakcióazonosító, melyet javaslunkfeljegyezni. Amennyiben a fizetési kísérlet során tranzakció banki oldalról visszautasításrakerül, kérjük vegye fel a kapcsolatot számlavezető bankjával.

Miért a számlavezető bankkal kell felvenni a kapcsolatot a fizetés sikertelensége esetén?

A kártyaellenőrzés során a számlavezető (kártyakibocsátó) bank értesíti az összeget beszedőkereskedő (elfogadó) bankjának, hogy a tranzakció elvégezhető-e. Más bank ügyfelének azelfogadó bank nem adhat ki bizalmas információkat, arra csak a kártyabirtokost azonosítóbanknak van joga.

Mit jelent az, ha bankomtól azonban SMS kaptam az összeg foglalásáról/zárolásáról,azonban a kereskedő/szolgáltató azt jelzi, hogy sikertelen volt a fizetés?

Ez a jelenség olyan esetben fordulhat elő, ha a kártya ellenőrzése megtörtént a fizetőoldalon,azonban Ön nem tért vissza kereskedő/szolgáltató internetes oldalára. A tranzakció ebben azesetben befejezetlennek, így automatikusan sikertelennek minősül. Ilyen esetben az összegnem kerül terhelésre kártyáján, a foglalás feloldásra kerül.

BIZTONSÁG

Mit jelent a VeriSign és a 128 bites titkosítású SSL kommunikációs csatorna?

Az SSL, a Secure Sockets Layer elfogadott titkosítási eljárás rövidítése. Bankunk rendelkezikegy 128 bites titkosító kulccsal, amely a kommunikációs csatornát védi. A VeriSign nevű cégteszi lehetővé a CIB Bank-nak a 128 bites kulcs használatát, amely segítségével biztosítjuk azSSL alapú titkosítást. Jelenleg a világ elektronikus kereskedelmének 90%-ában ezt a titkosításimódot alkalmazzák. A vásárló által használt böngésző program az SSL segítségével akártyabirtokos adatait az elküldés előtt titkosítja, így azok kódolt formában jutnak el a CIBBankhoz, ezáltal illetéktelen személyek számára nem értelmezhetőek.

A fizetés után figyelmeztetett a böngészőm, hogy elhagyom a biztonsági zónát. Afizetésem biztonsága így garantált?

Teljes mértékben igen. A fizetés folyamata 128-bites titkosított kommunikációs csatornán folyik,így teljesen biztonságos. A tranzakciót követően Ön a kereskedő honlapjára jut vissza,amennyiben a kereskedő oldala nem titkosított, a böngészője figyelmezteti, hogy a titkosítottcsatornát elhagyta. Ez nem jelent veszélyt a fizetés biztonságát illetően.

Mit jelent a CVC2/CVV2 kód?

A MasterCard esetében az ún Card Verification Code, a Visa esetében az ún. Card Verification

Value egy olyan, a bankkártya mágnescsíkján kódolt numerikus érték, melynek segítségévelmegállapítható egy kártya valódisága. Az ún. CVC2 kódot, mely az Mastercard/Maestro kártyákhátoldalán található számsor utolsó három számjegyében szerepel, az internetes vásárlásoksorán kell megadni.

Mit jelent a Verified by Visa?

A Verified by Visa rendszerben regisztrált Visa kártyabirtokosok jelszót választanak a kártyátkibocsátó banknál, mely segítségével azonosíthatják magukat internetes vásárlás esetén, ésamely védelmet nyújt a Visa kártyák jogosulatlan használata ellen. A CIB Bank elfogadja aVerified by Visa rendszer keretein belül kibocsátott kártyákat.

Mit jelent a Mastercard SecureCode?

A Mastercard SecureCode rendszerben regisztrált Mastercard/Maestro kártyabirtokosok jelszótválasztanak a kártyát kibocsátó banknál, mely segítségével azonosíthatják magukat internetesvásárlás esetén, és amely védelmet nyújt a Mastercard/Maestro kártyák jogosulatlanhasználata ellen. A CIB Bank elfogadja a Mastercard SecureCode rendszer keretein belülkibocsátott kártyákat.

Mit jelent a UCAF kód?

MasterCard/Maestro kártyák esetén az Ön kártyakibocsátó bankjától esetlegesen kapott egyedikód. Ha nem kapott ilyet, hagyja üresen a mezőt.

Shopping Cart